Murat Yılmaz
Murat Hoca, Paper Boat’un akıl hocası ve Genel Müdürü

Merhaba,

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler ve Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Turizmi mezunu. İstanbul’da dış ticaret firmalarındaki kurumsal hayatına paralel olarak dağcılık ve doğa sporları ile uğraştı. Birkaç dernek/spor kulübünün kurucuları arasında yer aldı ve eğitime olan ilgisi ile bu kurumlarda gönüllü eğitimler verdi. Binlerce kişinin takip ettiği doğa ve deniz filmleri festivalleri organize etti.

Hikayem

Murat, 2011 yılında rotasını dağlardan denize çevirerek Fethiye’ye yerleşti ve eğitime ve organizasyona olan ilgisi nedeniyle Açık Deniz Akademi'yi kurdu. Ege, Akdeniz ve Adriyatik Denizi’nde onbinlerce mil seyir yaptı. Kendini "Yatçılık" eğitmenliğine adayan Murat, hem International Yacht Training Worldwide hem de Türkiye Yelken Federasyonu TUYEP eğitmeni.

Pek çok kişiyi denizle tanıştırarak hayallerinin peşine düşmesine vesile oldu. Biz ona Murat Hoca diyoruz, devlet Yat Kaptanı diyor ama O kendisini deniz turizmcisi olarak tanımlıyor. Dopdolu seyir defterleri, uzun uzun yetkinlik listeleri var.

Murat Hoca PAPER BOAT Sailing’de de hepimizin hocası ve kartvizit bilgisi gerekirse Genel Müdürü.